02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!
صفحه اصلی > وقت سفارت > ویزای یونان

ویزای یونان

ویزای توریستی یونان به افرادی تعلق می گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند؛ این ویزا معمولاً به صورت یک ماهه صادر می شود و متقاضی اجازه اقامت بیشتر از سی روز بعد از تاریخ صدور ویزا را ندارد.

مدارک مورد نیاز:

در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد. اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است؛ جهت درخواست ویزای یونان، فرم مربوطه را باید از وب سایت سفارت یونان دانلود نمایید.

توجه: چنان چه خانوادگی سفر می کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه ای پر کنید.

فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک مورد نیاز مدارکی که باید در هنگام انجام مصاحبه علاوه بر فرم همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

توجه: از همه مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می شود و کپی آن ها در پرونده ویزای شما در سفارت یونان خواهد ماند.
کلیه مدارک فارسی باید ترجمه رسمی انگلیسی شده باشند.

1- شناسنامه ایرانی

2- گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین طور صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

3- سه قطعه عکس رنگی
توجه: چنان چه اسامی همراهان در گذرنامه درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم خوانی داشته باشد، در ابعاد 35 در 45 میلی متر، فاصله بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت 32 میلی متر.
طبق مقررات شینگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

4- اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
برای حقوق بگیران: گواهی اشتغال به کار تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی، فیش حقوق ماه قبل و صورت حساب بانکی مشروح عملیات بانکی ماه برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد: کارت صنفی، صورت حساب بانکی مشروح عملیات ماه آخر و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

5- برای اشخاص تحت تکفل زنان خانه دار یا فرزندان: گواهی کار، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز متکفل شوهر، پدر (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

6- برای دانش آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.

7- یک سند مالکیت ترجمه رسمی انگلیسی
بررسی اولیه مدارک به منظور صدور ویزا سه هفته به طول می انجامد؛ هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا در حدود صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود و ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزا هستید یا خیر.

بعد از موافقت با صدور ویزا مدارکی که هنگام دریافت ویزا نیاز دارید، عبارتند از:

  • بیمه مسافرتی:

متقاضیان ویزا باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی هزار یورو می باشد. شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.

  • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
  • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت شده هتل برای کل مدت اقامت.

توجه: امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور یونان، مدارکی را که به کنسول گری برای دریافت ویزا ارائه کرده اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود ویزای قانونی، از ورود شما به خاک یونان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی یونان عبارتند از:

1- اخذ تأییدیه پذیرش در دانشگاه های یونان

2- دارا بودن ویزای تحصیلی و ارائه تضمین مالی
در مقاطع بالاتر از لیسانس ثبت نام و پذیرش با توجه به مدت زمان اعلام شده، توسط دانشگاه ها و در دفاتر دانشگاه ها انجام می پذیرد. مرکز امور ارزشیابی مدارک خارجی جهت بررسی صلاحیت پذیرش مدارک داوطلبان خارجی تحصیل در مراکز عالی این کشور، فعالیت دارد. تقریبا همه مدارک تحصیلات عالی در این مرکز مورد ارزشیابی قرار می گیرد و به دانشگاه ها اعلام میگردد.