02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!
صفحه اصلی > وقت سفارت > ویزای مالزی

ویزای مالزی

انواع ویزا:

1. ویزای توریستی

2. ویزای کاری

3. ویزای امور اجتماعی 

4. ویزای تحصیلی

مدارک لازم:

برای دانشجویان پس از دریافت پذیرش دانشگاه، در ایران شما باید برای سفر خود به ترتیب زیر برنامه ریزی نمایید:

1. تهیه بلیط رفت و برگشت یکساله برای خود و خانواده به مقصد کوالالامپور (فعلا تنها پرواز مستقیم از تهران به کوالالامپور متعلق به شرکت ایران ایر است که سه روز در هفته انجام می شود). البته شرکت های هواپیمایی امارات و قطر ایرویز نیز هفته ای 3 روز از طریق دبی و دوحه به کوالالامپور پرواز دارند. تاریخ پرواز خود را چنان تعیین کنید که حداقل یک هفته قبل از تاریخ ثبت نام در مالزی حضور داشته باشید.

2. پرداخت عوارض خروج از کشور: در فرودگاه قبل از پرواز می توانید عوارض را به بانک شبانه روزی داخل فرودگاه پرداخت کنید.

3. انجام معاینات پزشکی: معمولاً همراه با نامه پذیرش شما، فرم های تعیین سلامت شما نیز توسط دانشگاه برای شما ارسال می گردد. شما می توانید این آزمایش ها را در تهران انجام داده و نتایج آن را در روز ثبت نام تحویل نمایید. در صورتیکه برای شما فرم معاینات پزشکی ارسال نشده بود، توصیه می شود حتماً یک عکس سینه، یک آزمایش کامل خون از نظر بیماری های قند، هپاتیت، ایدز و ... و همچنین یک آزمایش کامل ادرار به همراه داشته باشید. این مدارک توسط دانشگاه معمولاً هنگام ثبت نام در خواست می شود.

4. گرفتن ویزای توریستی در فرودگاه کوالالامپور.

5. دریافت ویزای دانشجویی از دانشگاه و تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی توسط دانشگاه (این پروسه باید در مدت زمان تعیین شده برای ویزای توریستی توسط دانشگاه تکمیل شود).
توجه: خانواده دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی نمی توانند تحت پوشش ویزای تحصیلی همسر خود قرار بگیرند و این امر فقط برای دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است.

نکات مهم:

در حال حاضر در خود فرودگاه کوالالامپور برای ایرانیان ویزای توریستی 3 ماهه صادر می شود و نیاز به مراجعه به سفارت مالزی در تهران برای اخذ ویزا نمی باشد.

این ویزا فقط برای ورود به مالزی برای اقامت سه ماهه در مالزی معتبر است.