02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!
صفحه اصلی > وقت سفارت > ویزای آفریقای جنوبی

ویزای آفریقای جنوبی

ویزای توریستی آفریقای جنوبی به متقاضیانی تعلق می گیرد که می خواهند به قصد بازدید و گردش به این کشور سفر کنند. دارندگان ویزای توریستی به هیچ وجه اجازه کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان اعتبار ویزا را ندارند.

برای متقاضیان با گذرنامه ایرانی، صدور ویزا از طریق سفارت آفریقای جنوبی در تهران انجام می گیرد. مدت اعتبار ویزا یک ماه است و امکان تمدید آن در کشور آفریقای جنوبی وجود ندارد.

جهت تقاضای ویزا مصاحبه انجام نمی گیرد و حضور متقاضی الزامی نیست.

مدارک لازم:

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم تقاضای ویزای آفریقای جنوبی را می توانید از بخش ویزای سفارت این کشور در تهران بخواهید. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل شده و عکس متقاضی نیز به آن الصاق گردد.

توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه های تابستان و هم چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است بررسی مدارک و صدور ویزا زمان بیشتری بطلبد. بهتر است برای قطعی کردن تاریخ سفر، به این زمان ها توجه داشته باشید.

کلیه مدارک فارسی باید ترجمه رسمی انگلیسی شده و از تمامی آن ها یک سری کپی موجود باشد. اصل مدارک بعد از بررسی بازگردانده می شود و کپی آن ها در پرونده شما در سفارت آفریقای جنوبی می ماند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آفریقای جنوبی عبارتند از:

1. شناسنامه ایرانی

2. گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حداقل 6 ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین طور صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده تهیه کنید.

3. دو قطعه عکس رنگی
توجه: در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه درخواست کننده ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.
ویژگی های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم تر از سه ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم خوانی داشته باشد، در ابعاد 40 در 60 میلی متر، فاصله بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت 32 میلی متر.

4. آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق

5. اسناد رسمی شغلی و منابع مالی
برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع: سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
برای حقوق بگیران: گواهی اشتغال به کار همراه با تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی، فیش حقوق ماه قبل و صورت حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب،
برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد: کارت صنفی، صورت حساب بانکی مشروح عملیات ماه آخر و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب

6. برای دانش آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.

7. بلیط رفت و برگشت به مقصد آفریقای جنوبی یا رزرواسیون قطعی.

8. برگه رزرو هتل برای کل مدت اقامت.

9. کل هزینه ویزا.

معمولاً بررسی مدارک و صدور ویزا بین یک هفته تا ده روز طول می کشد. 

امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور آفریقای جنوبی، مدارکی را که به کنسول گری برای دریافت ویزا ارائه کرده اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود ویزای قانونی، از ورود شما به خاک آفریقای جنوبی به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.