02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!

تصاوير قطار

الیت سیر از حمل و نقل ریلی در برخی از تورهای داخلی و خارجی خود که مسیری طولانی دارند و قرار است شبی را در راه بگذراند استفاده می کند.

نکاتی که در سفر با قطار باید به آن توجه نمود :

• قطارها در همه کشورها درجه بندی خاص خود را دارند؛ در ایران قطارها تحت نظارت و استانداردهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشند و دارای انواع مختلفی می باشند. مدلهایی نظیر 4 تخته ویژه، درجه یک 4 تخته، درجه یک 6 تخته، معمولی خواب 6 تخته، معمولی صندلی، اتوبوسی، اتوبوسی 2 طبقه، تندروی پردیس و . . . که قیمت و کیفیتهای متفاوتی دارند. البته در بسیاری از خطوط راه آهن ایران تنها قطارهای با کیفیت پایین فعالیت می کنند و قطارهای باکیفیت تر در مسیر شهرهای بزرگ مثل مشهد تردد می نمایند.
• الیت سیر در طراحی تورهای خود بعضا به خاطر توازن قیمت تور و گاهی به علت عدم تطبیق زمان حرکت قطارهای لوکس با برنامه تور، ناچار است از قطارهایی با کیفیت متوسط استفاده نماید. البته گاهی نیز یک قطار با کیفیت متوسط تنها گزینه موجود می باشد. به هر صورت در هر برنامه ای که با حمل ونقل ریلی صورت می پذیرد همواره درجه و نوع قطار را همان طور که شرکت راه آهن اعلام می کند به اطلاع می رساند و گردشگران محترم می توانند اطلاعات کامل تر را از لینک وبسایت راه آهن جمهوری اسلامی کسب نمایند.
• در سفر با قطار ممکن است بلیت ها گروهی نباشد یا به عبارتی کلیه کوپه ها ی تور در یک سالن و کنار هم قرار نگیرد، یا حتی در یک کوپه هم برخی از بلیت ها توسط شرکت راه آهن به افرادی غیر از شرکت کنندگان تور فروخته شده باشد، در چنین صورتی سرپرست برنامه، تلاش خود را انجام خواهد داد تا با همکاری رئیس قطار جا به جایی هایی انجام شود و در حد امکان رضایت گروه حاصل شود.
• در برخی از تورها که قرار است در ایستگاه های فرعی بین راه پیاده شویم، با توجه به اینکه توقف در ایستگاه های فرعی کوتاه است. گردشگر خود باید با مسئول واگن در هماهنگی باشد که به موقع پیاده شود.
• برای تهیه غذا ، چای، صبحانه، و یا هر سفارش دیگر نیز خود گردشگر باید با مسئول واگن و رستوران هماهنگی نماید.
• برای رعایت حقوق دیگران لازم است از تجمع در یک کوپه و به ویژه ایجاد سر و صدا در ساعات معمول استراحت، پرهیز شود.
• به حفظ وسایلتان به ویژه هنگام خروج از کوپه توجه داشته باشید زیرا مسئولیت این مهم فقط به عهده خود شما می باشد.