02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!

تصاوير مجسمه مسیح برزیل، یکی از عجایب هفتگانه جدید

صفحه اصلی > اخبار > اخبار گردشگری > مجسمه مسیح برزیل، یکی از عجایب هفتگانه جدید

مجسمه مسیح برزیل، یکی از عجایب هفتگانه جدید

مجسمه عیسی مسیح دومین مجسمه بزرگ هنر دکو جهان، نشانه برزیل است که امروزه شهرتی جهانی پیدا کرده است. این مجسمه که در شهر ریودوژانیرو (Rio de Janeiro)  قرار دارد در ارتفاع 710 متری نوک کوه کورکووادو (Corcovado) ساخته شده است و 39.6 متر بلندی دارد. پیشنهاد ساخت این مجسمه در اواسط دهه 1850 مطرح شد اما در سال 1922 شروع به ساخت آن کردند و پس از گذشت 9 سال سرانجام در 12 اکتبر 1931 به بهره برداری رسید. لایه های خارجی این مجسمه از نوعی سنگ نرم ساخته شده که هم دوام زیادی دارد و هم استفاده از آن ها راحت است. ارزش این مجسمه چیزی حدود 3 میلیون و سیصد هزار دلار در سال 2014 براورد شده است.

 

 

از این منطقه مناظر شگفت آوری نظیر شهر Rio، کوه Sugarloaf و ساحل رودخانه های Copacabana و Ipanema را می توان نظاره کرد. علاقمندان به فوتبال نیز می توانند منظره ای از استادیوم Maracana را مشاهده نمایند. مجسمه مسیح نمادی از عشق حضرت مسیح به مردم می باشد و حالت دست عیسی مسیح در این مجسمه، نشان دهنده پذیرش همه انسان ها در آغوشش است.  

 

 

هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این اثر زیبا به برزیل سفر می کنند. برای رسیدن به نزدیک مجسمه باید مسیر پارک ملی جیژوکا را با استفاده از خط آهن صد ساله این پارک پیمود. قطار کوه کورکووادو در سال 1884 توسط دوام پدرو دوم امپراتوری این کشور برای انتقال قطعات مجسمه عیسی مسیح  ساخته شد. در ابتدا موتور این قطار با بخار کار می کرد و مسیری سربالا با شیب زیاد حدود 3824 متر را می پیمود ولی بعدها برقی شد که به نوعی نشان از حفظ طبیعت دارد، در واقع طرفداران طبیعت با این قطار رفت و آمد می کنند تا نشان بدهند که چقدر برای محیط زیستشان ارزش قائلند.

 

 

برای بازدید از مجسمه مسیح و دیگر جاذبه های برزیل در تور ترکیبی برزیل و آرژانتین پاییز 94 با الیت سیر همراه شوید.