02142697 تور
02188175410 ویزا
09195566573 پشتیبانی
با ما همراه باشید!

تصاوير تور خارجي

تور خارجي

در مورد سفرهای خارجی چند نکات مهم جزء قوانین و مقررات می باشد که رعایت آن بر همه مسافران الزامی می باشد

قوانین عمومی

1_در خصوص پروازهای هوایی به خارج از کشور حضور مسافر حداقل 3 ساعت قبل از پرواز الزامی می باشد .

2_ به همراه داشتن پاسپورت و بلیط در فرودگاه الزامی بوده و تنها از حمل وسایل و اشیاء ممونه در فرودگاه هنگام سوار شدن خودداری فرمائید

3_ ساعت تحویل اتاقها یه هتل در هنگام ورود ساعت 2 بعد از ظهر و تخلیه ساعت 12 ظهر بوده که مسافر موظف به رعایت آن می باشد .

4_ بیمه مسافرتی اعم از آکسا و غیره در مورد مسافرین معمولی اختیاری است و در مورد مسافرین بالای 60 سال اجباری و هزینه آن به عهده مسافر می باشد .

5_ چنانچه صدور ویزا و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل ار شروع سفر صورت بگیرد ، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را از قبل آنموده باشد و در این خصوص هیچ تعهدی شامل آژانس نمی باشد . 

6_ تامین هزینه ارزی تور به طرق قانونی بر عهده مسافر می باشد.

7_ ارائه ضامن معتبر بر حسب نیاز در گشت هایی که احتیاج به معرفی ضامن و یا ارائه ضمانتنامه معتبر داردااز سوی مسافر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارتخانه جهت انجام مصاحبه با مسافر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید ، مسافر باید با هماهنگی کارگزار در کنسولگری سفارتخانه دیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و در صورت عدم حضور مسافر در وقت تعیین شده و یا عدم ارائه مدارک کافی درخواستی از سوی سفارتخانه که منجر به عدم دریافت روادید می گردد جرایم مربوطه اخذ خواهد شد .

قوانین خاص هر کشور

در اینجا به چند قانون اشاره می کنیم که اگر در سفر به کشورهای زیر آنها را زیر پا بگذارید با جریمه نقدی یا حتی زندان روبرو می شوید. در سفر به کشورهای خارجی حتماً قبل از ورود به آن کشور، در مورد قوانین و شرایط اقامت در آن کشور اطلاعات کسب کنید تا با دردسرهای غیرمنتظره مواجه نشوید. یادتان باشد که قوانین و آداب و رسوم هر کشور با کشور دیگر فرق می کند و آن چیزی که در یک کشور کاملاً قانونی است در کشور دیگری ممکن است محکوم به جریمه نقدی یا حتی زندان باشد .

 اکثر مسافرین در کشورهایی مانند هلند، ایتالیا و عربستان با جریمه های غیرمنتظره روبرو می شوند. در اینجا به قوانینی که در بعضی کشورها نباید زیر پا بگذارید اشاره می کنیم:

هلند
مواد مخدر حمل یا استفاده نکنید. با آنکه هلند به داشتن تولرانس در مقابل استفاده از مواد مخدر معروف است، ولی این قانون برای مکان های خاصی است. به همراه داشتن مواد ممنوع یا خریدن آنها می تواند محکومیت به زندان را همراه داشته باشد. مجازات: بازداشت و حبس.

 ونیز

 غذا دادن به کبوترها برخلاف قانون است .

 مجازات جریمه نقدی

 
ژاپن

 در ژاپن استفاده از اسپری های دماغی حاوی پسودوافدرین غیر قانونی است .

 مجازات : جریمه نقدی

 

 بارسلونا
پوشیدن مایو یا شلوارک شنا یا نداشتن بالاتنه در مکان های دور از ساحل در بارسلونا خلاف قانون است.

 مجازات: جریمه نقدی

 
سنگاپور
جویدن آدامس در سیستم حمل و نقل سریع السیر (MRT) سنگاپور ممنوع است.

 مجازات: جریمه نقدی

 

  تایلند
وارد کردن بیش از 200 نخ سیگار به تایلند ممنوع است.

 مجازات: جریمه نقدی بالا و مصادره

 
ایتالیا (فلورانس)
نشستن روی پله ها ، حیاط یا خوردن و نوشیدن در مجاورت کلیساها و اماکن عمومی در فلورانس ممنوع است.

 مجازات: جریمه نقدی بالا

 
باربادوس
پوشیدن لباس استتار برای همه حتی بچه ها ممنوع است.

مجازات: جریمه نقدی